WCT-15WAUTO13 Block Diagram
WCT-15WAUTO13 Block Diagram
対応製品
パワーマネージメント
ワイヤレス・パワー
セキュリティ&認証
セキュア・カーアクセス
プロセッサ&マイクロコントローラ
S32K 車載汎用MCU
インターフェース
3.3 V/5 V IO CANトランシーバ
Features
  • Free positioning (multi coil)
  • On chip digital demodulation (reduced BOM)
  • Firmware updates in the field
  • Fixed frequency rail voltage control (better EMC)
  • Q-factor and power loss FOD methods
  • Key fob and AM band interference avoidance
  • AEC-Q100 grade 2 certification
  • Temperature sensing
  • CAN, LIN interfaces
  • Wireless Power Standard
    • Qi 1.3
  • Power Profile
    • EPP (15 W)
  • Transmitter Type
    • MP-A13 (all types supported)
  • Operating Frequency
    • 127.7 kHz
  • Safety
    • Foreign objects detection
  • Efficiency
    • 75%
  • Device
    • MWCT2xx3A
  • Memory
    • ECC Flash 256 kB
  • CAN
    • CAN-FD
  • Safety
    • NFC card detection
  • Connectivity
    • Bluetooth®/Wi-Fi® pairing
  • Convenience
    • Engine start function, personalization
購入オプション
WCT-15WAUTO13-Image
クリックして展開
WCT-15WAUTO13
アクティブ
Automotive 15W Wireless Charging Transmitter.